Wymarzona sukienka na poprawiny dla Panny Młodej – jak wybrać?

Wiele przyszłych Par Młodych decyduje się na organizację poprawin – jest to bowiem wpisane w naszą polską tradycję, jak również pozwala na przedłużenie hucznej zabawy. Panna Młoda z Panem Młodym przed ślubem spędzają mnóstwo czasu na sprawach związanych z organizacją – zaproszeniem wszystkich gości, wybraniem zespołu muzycznego, menu czy sukni ślubnej.

Mało uwagi poświęca się jednak na kwestii, która w ostatniej chwili może powodować dużo stresu – czyli wybraniu sukienki na poprawiny. Z tego powodu warto wybrać ją już dużo wcześniej, aby uniknąć „latania po sklepach”. Z pewnością chcesz bowiem w tym dniu, skupić się na radości wkroczenia na nową ścieżkę życia!

Czym powinna charakteryzować się sukienka na poprawiny dla Panny Młodej?

Każde wesele wiąże się z wielogodzinną zabawą na parkiecie. Panna Młoda chce zaprezentować się zjawiskowo i olśniewająco, właśnie dlatego wybiera sukienkę o tych cechach. Warto jednak dać sobie troszkę więcej komfortu i wygody podczas poprawin. Z tego powodu sprawdzą się bardziej skromne sukienki. Niepisaną zasadą jest również długość sukienki na poprawiny, która powinna być krótsza od ślubnej – najlepiej zatem zdecydować się na kreację o długości midi.

Krój sukienki na poprawiny

Fason sukni na poprawiny to niewątpliwie dość indywidualna kwestia, trzeba bowiem pamiętać, że każda kobieta jest wyjątkowa i unikalna. Warto przede wszystkim dopasować krój do typu sylwetki – dzięki takiemu podejściu uwypuklimy atuty i ukryjemy drobne mankamenty sylwetki. Pamiętaj, że na poprawinach, tak samo jak na weselu, będziesz tańczyć przy energicznej muzyce – sukienka powinna zatem nie krępować ruchów i pozwalać na swobodną zabawę w tym wyjątkowym dniu.

Możesz zdecydować się np. na rozkloszowaną krótką sukienkę z koronkową górą lub elegancką sukienkę pastelową do kolan. Pamiętaj, aby raczej unikać zbyt dopasowanych i odważnych sukienek, które nie pasują do charakteru poprawin.

Kolor sukienki na poprawiny

Panny Młode zastanawiają się również nad kolorem sukienki na poprawiny. O ile w przypadku wesela, z reguły sprawa jest znacznie prostsza, to w przypadku następnego dnia nie są pewne, jaki odcień będzie odpowiedni. Pomimo, że nie ma aż tak sztywnych reguł jak w przypadku ślubu i wesela, to wciąż warto postawić na kreację w kolorze pastelowym ze względu na panującą na nie modę.

Oczywiście tradycjonalistki zarzekną się, że sukienka na poprawiny również obowiązkowo musi być biała, gdyż ten kolor wyróżnia ją z tłumu i wskazuje księżniczkę tego wieczoru. Wiele Panien Młodych nie uwzględnia jednak tej zasady i woli postawić na coś innego niż ubiegłego dnia. Z tego powodu decydują się na sukienki w odcieniach ecru, bladego różu czy karmelową. Jeżeli chcesz trochę bardziej zaszaleć – nie obawiaj się postawić na sukienkę w jaskrawym kolorze, ponieważ to Ty masz czuć się świetnie podczas tej wyjątkowej uroczystości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *