Koktajlowe sukienki na wesele. Dla kogo to dobry wybór?

Wybór idealnej sukienki na wesele bywa prawdziwym wyzwaniem. Wie o tym każda kobieta, która choć raz stanęła przed dylematem jaką kreację wybrać. Jedną z często wybieranych możliwości są sukienki koktajlowe. Czym się wyróżniają i dla kogo są odpowiednim wyborem? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

 

Czym jest sukienka koktajlowa?

Sukienka koktajlowa to skromna choć jednocześnie elegancka kreacja, która sprawdza się zarówno podczas oficjalnych spotkań, jak i na rodzinnych uroczystościach. Dlatego właśnie ten typ kreacji często wybierany jest jako sukienka na wesele. 
Wyróżnia ją prosty krój, brak przesadnych zdobień oraz długość. Najczęściej posiada długość do kolan, choć obecnie zdarzają się również sukienki o długości maxi. Skąd wzięła się nazwa tego typu sukienek? Od tego, kiedy najczęściej były ubierane. Kobiety chętnie stroiły się w nie na popołudniowe spotkania, kiedy to właśnie piło się koktajle. Obecnie sukienki te są strojem umiejscowionym pomiędzy ubraniem nieformalnym a suknią wieczorową.

 

Dlaczego warto na nią postawić?

Sukienki koktajlowe są eleganckim elementem stroju, który dobrze wygląda na uroczystościach oraz przyjęciach. Możesz więc mieć pewność, że nie popełnisz gafy. Co więcej, nie są to kreacje zbyt strojne, dzięki czemu nie musisz obawiać się, że przyćmisz pannę młodą i sprawisz jej tym przykrość. Jednocześnie są to sukienki, które dzięki swojej długości oraz umiarkowanej ilości zdobień są po prostu wygodne. Doskonale sprawdzą się więc podczas weselnej zabawy.

Jak wybrać idealną sukienkę na wesele?

Sukienki koktajlowe w dzisiejszych czasach przybierają różne formy. Najpopularniejsze są te z długością do kolana, ale nie brakuje również propozycji do ziemii takich jak model Sinsay. Daje to więc możliwość dopasowania kreacji do naszych upodobań oraz sylwetki. Szczupłe panie mogą zdecydować się na wybór kreacji dopasowanej do ciała. Przykładem takiej sukienki na wesele może być np. Candice. Jeśli zależy Ci zaś na tym, by przykryć pełne biodra lub nadać swojej stylizacji lekkości – postaw na modele z rozkloszowanym dołem.

Ważny jest również wybór odpowiedniego koloru. Blondynki doskonale prezentują się w pastelowych odcieniach. Panie o ciemniejszej karnacji i kolorze włosów mogą postawić na mocniejsze akcenty.

Jak widzisz, sukienki koktajlowe dają sporo możliwości każdej z pań. Różnorodność krojów i kolorów sprawia, że każda z nas, niezależnie od swojej figury czy wieku może znaleźć odpowiednią. Wybór takiej sukienki na wesele daje ci pewność, że będziesz czuła się komfortowo zarówno podczas biesiadowania, jak i w tańcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *