Wymarzona sukienka na zbliżającą się uroczystość – jak wybrać?

Poszukujesz swojej idealnej sukienki, którą założysz na zbliżająca się okazję, lecz nie masz pomysłu, na jaką się zdecydować. Mnogość fasonów, wykończenia, kolorów czy tkanin lub dzianin użytych do produkcji – z pewnością wywołuje zawrót głowy. Skąd zatem wiedzieć, która sukienka sprawdzi się na nas idealnie? Właśnie ten temat podejmiemy w dzisiejszym artykule.

Pamiętaj o dress code każdej uroczystości

To, czego musisz unikać w pierwszej kolejności to złamanie dress-code danej imprezy czy uroczystości. Jeżeli w najbliższym czasie znajdziesz się jako gość lub osoba towarzysząca na weselu – musisz koniecznie pamiętać o unikaniu białego koloru, który w tym dniu powinna założyć wyłącznie Panna Młoda. Zarówno na weselu, jak i studniówce powinnaś nie zakładać zbyt odważnych i dopasowanych sukienek – zachowaj je na takie okazje jak sylwester, domówka, urodziny koleżanki czy bal karnawałowy.

Dopasuj sukienkę do sylwetki i typu urody

Wybór odpowiedniej sukienki zagwarantuje Ci pewność siebie i atrakcyjny wygląd. Nie można również zapomnieć o komforcie, który ma szczególnie znaczenie podczas imprez z wielogodzinną zabawą. Aby zdecydować się na odpowiednia sukienkę musimy też wziąć pod uwagę typ naszej sylwetki. Pozwoli to zatuszować małe niedoskonałości figury, a z drugiej strony podkreślić atuty, które posiada każda kobieta!

Kobiety z figurą typu gruszka (inaczej litera A) powinny decydować się na sukienki z dopasowaną górą i rozkloszowanym dołem. Z kolei sylwetka „jabłko” powinna podkreślać atut w postaci dużego biustu – możesz zatem zdecydować się na głębszy dekolt. Figura „kielich” ze względu na szeroko rozstawione barki nie łączy się dobrze z sukienkami z odkrytymi ramionami. Jeżeli jesteś natomiast szczęściarą z figurą „klepsydry”, która przez wielu uważana jest za ideał – w Twoim przypadku sprawdzi się każdy fason!

Bez wątpienia istotną kwestią jest także kolor sukienki. Tutaj z reguły mamy dowolność, choć należy oczywiście kierować się zdrowym rozsądkiem. Obcisła krótka czerwona sukienka może się bowiem nie sprawdzić na spotkanie rodzinne związane np. z rocznicą małżeństwa. W tym sezonie niezwykle modne są sukienki o odcieniach pastelowych m.in. burgundowy, pustynny róż, ecru itp. Możesz zdecydować się także na klasyczną, lecz ponadczasową czerń lub biel – oczywiście pamiętając o ważnej zasadzie dress-code dotyczącej wesela, o której wspomnieliśmy wcześniej.

Poszukaj zaufanego sklepu!

Wiele wydarzeń wywołuje stres związany z organizacją. Z pewnością wybór odpowiedniej sukienki należy do rzeczy, które mogą przytłoczyć. Poszukiwanie swojej idealnej kreacji w sklepach stacjonarnych zabiera sporo czasu i dla wielu kobiet jest męczące, jak również dokłada napięcia. Z tego powodu warto zdecydować się na zakupy w sklepie www.inubia.pl, który oferuje szeroki wybór sukienek od znanego i renomowanego producenta EMO. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą Inubii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *